Ekologinio švietimo seminare kuriamos floristinės kompozicijos iš gamtinės medžiagos ir atliekų

Paskelbta 2016-11-30

Lapkričio mėnesį pedagogai gausiai susirinko į jau ketvirtą ekologinio švietimo seminarą „Kalėdinės floristinės kompozicijos“. Seminarą organizavo VIKO ATF Kraštotvarkos katedros bendruomenė, įgyvendindama Vilniaus miesto savivaldybės Ekologinio švietimo programos projektą „Vilniaus visuomenės ekologinės savimonės ugdymas tiriant aplinką“.

Seminaras buvo skirtas Europos atliekų mažinimo savaitei, Nieko nepirkimo dienai. Todėl pagrindinis seminaro akcentas – parodyti kokias kalėdines dekoracijas galime pasigaminti patys iš antrinių žaliavų ir gamtinės medžiagos. Tereikia kūrybiškumo ir turėsime originalių gaminių. O kaip smagu kurti kartu su draugais, kolegomis, šeima! Nuoširdūs pokalbiai kūrybiškoje aplinkoje, kurioje tvyro šilta kalėdinė atmosfera.

Doc.dr. Ona Motiejūnaitė atkreipė dalyvių dėmesį, kad tvarkant mokyklos aplinką, ji turi būti spalvinga, įdomi ir žiemą. Juk mokiniai, lopšelių-darželių ugdytiniai visą šaltąjį periodą lanko šias įstaigas. Todėl aplinką pagyvina visžaliai augalai. O augalus, kurie neatsparūs šalčiui labai originaliai galima „aprengti“. Taip tvarkant aplinką ji mus džiugins ištisus metus. Lektorė pateikė visžalių augalų, tinkančių auginti švietimo įstaigų aplinkoje pavyzdžius. Taip pat pristatė sausažiedžius augalus, augalus, kurių dalis galima naudoti floristikoje. Patogu, kai šie augalai yra čia pat, įstaigos aplinkoje. Lektorė pateikė įvairiausių kalėdinių dekoracijų pavyzdžių. Visos dekoracijos sukurtos iš gamtinės žaliavos – kankorėžių, spyglių, samanų, kerpių, lapų, vaisių ir žiedų. Nuotraukose daug pavyzdžių iš įvairių metų renginių „Žiemos puokštė“. Atkreipė dėmesį, kad maisto produktų geriu nenaudoti, juk tiek daug galime rasti gamtoje! Na, riešutai gali būti, juk juos galima po švenčių suvalgyti …


Aktyviausi seminarų dalyviai buvo apdovanoti prizais. Jais buvo pagerbti: mokyojos Zita Žalaitė ir Gitana Selevičienė, lopšelių-darželių “Prie pasakų parko”, “Paslaptis”, Trakų Vokės darželio auklėtojos, Trakų Vokės Gimnazijos pedagogai.
Taip pat tradiciškai, seminaro dalyviai galėjo pasirinkti Lietuvos raudonosios knygos augalo vaistinio kietagrūdžio sėklų. Katedros dėstytojai net paruošė jų pakeltėlius:

Praktiniame seminare su Alina Rokiene ir Tomu Čižoku seminaro dalyviai patys kūrė kalėdines kompozicijas.

Dėkojame pedagogams už žingeidumą ir nuoširdų bendravimą.
Atsisveikinant seminaro dalyviai puikiai vertino pravestus ekologinio švietimo seminarus ir išreiškė pageidavimą, kad tokių seminarų būtų daugiau. Todėl sakome – iki naujų susitikimų!

Aplinkos apsaugos poskyris