Žemės ir Vandens pagerbimo diena mokykloje

Paskelbta 2015-04-01

Kovo 20-ąją Vilniaus Lazdynų vidurinėje mokykloje vyko renginiai, skirti tarptautinei Žemės ir Vandens dienai paminėti. Iš ryto vyko integruota lietuvių kalbos, biologijos ir chemijos pamoka, kurios metu chemijos mokytoja Jolanta Pileckienė kartu su 9 L klasės mokiniais Evelina Gulbinovič ir Monika Rinkevič pristatė projektą „Kristaliniai medžiai“.
Projekto tikslas – paskatinti mokinius domėtis įdomiąja chemija, gamtos mokslais, dalyvauti eksperimentinėje veikloje.
Projekto uždaviniai – išauginti kristalus iš persotintųjų druskų tirpalų ir įsitikinti, kad chemija – tai ne tik formulės, reakcijos ir uždaviniai, o įdomus eksperimentinis pasaulis.
Taigi tikslas yra pasiektas, rezultatai nudžiugino projekto dalyvius – kristalai išaugo. Mokiniai tai pademonstravo savo darbelių parodoje.
Biologijos mokytoja Marija Milašienė kartu su 5 L klasės mokine Urbanovič Sabina ir 11 L klasė mokine Urbanovič Anželika pristatė įdomią paskaitą apie vandenį. Renginio dalyviai aktyviai dalyvavo diskusijose, atsakinėjo į klausimus, dalijosi įspūdžiais, buvo pademonstruoti įvairūs sodinukai, kuriuos neįprastais būdais išaugino mokytoja M. Milašienė kartu su 10L klasės mokiniais biologijos kabinete.
Renginio pabaigoje mokytojos parengė visiems dalyviams viktoriną „Ką mes žinome apie Žemę ir Vandenį“.
Viktorinos nugalėtojai
I vietą, surinkęs 10 taškų, laimėjo 9 L klasės mokinys Marcin Vrublevski;
II vietą, surinkęs 7 taškus, laimėjo 9 L klasės mokinys Januš Rynkevič;
III vietą, surinkusi 6 taškus, laimėjo – 8A klasės mokinė Gabriela Turovskaja.
Direktorės pavaduotoja Vida Kisielienė pasveikino mokytojus ir mokinius su švente, padėkojo visiems dalyviams už įdomius pristatymus. Nugalėtojai buvo apdovanoti padėkomis ir suvenyrais.
Nuo mūsų kiekvieno priklauso kokioje aplinkoje mes gyvename ir gyvens ateities kartos. Nelikime abejingi mus supančiai aplinkai. Mūsų miestas turtingas gamtos ir kultūros paveldu, todėl pažinkime jį, džiaukimės juo, didžiuokimės juo ir puoselėkime !


Informacija teikė: chemijos mokytoja Jolanta Pileckienė, biologijos vyr. mokytoja Marija Milašienė.

Aplinkos apsaugos skyrius