Susitikimai Antakalnio akmenų labirinte ,,Vijūnė“

Paskelbta 2015-09-30

Renginys Antakalnio akmenų labirinte – tai dar vienas iš gausių visuomenės aplinkosauginio švietimo projekto ,,Sulaikykimę žemę – jai žaluma reikalinga“ renginių kartu su Antakalniečių bendruomene. Projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

,,Labirintai – viena iš seniausių žmonijos dvasinių praktikos priemonių ir sutinkama beveik visose religijų apeigose. Manoma, jog jiems – virš 4000 metų, kaip ir piramidėms. Labirintai – tai savaime galinga geometrinė figūra, todėl palaipsniui ir kilo mintis kurti labirintus Lietuvoje ir taip juos kuriu jau 12 metų“ – pasakojo Vilniaus inžinerinio licėjaus pradinių klasių mokiniams šių labirintų kūrėjas Vaidenis Čapskis.


Pasitelkęs į pagalbą savanorius Vaidenis papasakojo apie labirintų reikšmę ir jų poveikį žmogui. Tai buvimas ir pasikalbėjimas su savimi, gebėjimas atsakyti į daugelį kasdienių klausimų: kodėl gimėme šiame pasaulyje, kur skubame… Kad mokiniams būtų aiškiau pasiūlė pažaisti žodžių asociacijų žaidimą. Užduotis iš pradžių pasirodė sunkoka, bet pradinukams įveikiama! Po žaidimo mokiniams buvo pasiūlyta pasivaikščioti labirintu. Skambant būgno, pagaliukų ritmams, mokiniai rikiavosi į eilutę. Sustoję kiekvienas smalsiai akimis sekė susikaupusį labirintu keliaujantį draugą ir kantriai laukė savo eilės.

Įveikę labirinto vingius, mokiniai vaišinosi šilta mėtų arbata ir obuoliais, kurių parūpino Antakalniečių bendruomenės narė Edita Kavaliauskienė su pagalbininkais. Visus nudžiugino seniūno Algimanto Vaitkaus apsilankymas, kuris mielai pasidžiaugė šiuo draugišku Antakalniečių bendruomenės ir Vilniaus inžinerijos licėjaus mokinių bendradarbiavimu.

Vilniaus inžinerijos licėjus pradinių klasių mokytojų informacija.

Aplinkos apsaugos skyrius