Išmone ir spalvomis stebinusios „ Mirgančios rudens spalvos“ šventės akimirkos

Paskelbta 2014-10-08

Ruduo turtingas gėrybių ir spalvų, tad rugsėjo 26 d. J. I. Kraševskio gimnazijoje neatsitiktinai buvo malonus šurmulys – vyko „Mirgančios rudens spalvos“ šventė. Tai vienas iš gimnazijos bendruomenės įgyvendinamo Vilniaus miesto savivaldybės aplinkosauginio švietimo projekto „Mokinių ir pedagogų gamtamokslinės kompetencijos ugdymas“ renginių.
Visą dieną mokyklos bendruomenė džiaugėsi nuveiktais darbais ir idėjų bei pramogų įvairove. Vos įžengus į gimnazijos kiemą negalėjai atsistebėti kūriniais iš gamtos gėrybių. Natūralioje aplinkoje išdėlioti akį vėrė rudens derliaus spalvingų įdomybių parodos „dalyviai“. Įvairiausios daržovės ir kitos gėrybės buvo virtusios linksmais žmogučiais, gyvūnėliais, net įspūdinga pilimi. Tik spėk gėrėtis ir stebėtis mokinių išmone. II gimn. kl. moksleivės, matyt, nemažai paplušėjo, net dailią mergelę ir žirgelį su vežimaičiu iš šieno nupynė ir papuošė.

Nemažiau įspūdinga ir dailės darbų paroda „Recycling – ART“. Iš nebereikalingų atliekų sukurtas visas gyvūnijos pasaulis, net kūrinių personažai. Darbai spalvingi, kokybė nepriekaištinga, nors medžiagos nė kiek neįspūdingos: buteliai, skardinės, dėžės, kartono, plastiko detalės… Pasirodo, gimnazistai – tikri dizaineriai!Dėkodamas už kūrybiškumą sveikinimo žodį tarė Naujosios Vilnios seniūnas J. Gridiuško, sėkmės linkėjo Lenkijos Krokuvos savivaldybės atstovai kartu su tarybos pirmininke C. Baranovska, Žarnovec PGNiG įmonės vadovas J. Slovakevič, Pamario kašubų asociacijos pirmininkė Beata Kos. Įrengtame kašubų paviljone visi galėjo paskanauti nacionalinių patiekalų: rūkyto ungurio ir „smalec“ (žemaitiškai „smalčiumi“) ir kt. Džiugią nuotaiką kūrė koncertas, kuriame muzikinius kūrinius dovanojo ir jaunesni, ir vyresni atlikėjai. Puikiai skambėjo 4 gimnazijinės klasės E. Šturo ir gimnazijos absolventės K. Milto daina, pradinukų atliekami kūriniai, įvairiaspalvių „lietsargių šokis“, šiuolaikinio šokio kompozicija, kurią sukūrė I-os gimn.kl. merginos. Didelį visų susidomėjimą sukėlė breiko šokėjo Valdemaro Lukoit pasirodymas bei išradingas madų šou, kai buvo nuotaikingai demonstruojami vienas už kitą dailesni apdarai, papuošti lapais, ryškiomis gėlėmis ir uogomis.
Į nuotaikingą šventę kartu su Vilniaus J.I.Kraševskio gimnazistais įsiliejo ir bendradarbiaujančių įstaigų svečiai kaip Vilniaus darželis – mokykla „Žaliakalnis“ bei „Žaros“ vidurinė mokykla. Šitų mokyklų mokiniai aktyviai dalyvavo šventės metu rengtose parodose bei madų demonstravime.

Programoje dar buvo „harcerių“ judėjimo pristatymas ir jų parengti žaidimai bei pramogos. Mokiniai dar turėjo veiklos: kas diskotekoje šoko, kas sportavo, o kas kantriai pynė kasytes ar „dredus“. Ir visi patenkinti, drausmingi, šventiškai nusiteikę.
Ši šventė puikiai parodė, kad gimnazijos mokiniai yra atsakingi ir aktyvūs, gebantys puikiai bendrauti ir bendradarbiauti bei puoselėti mokyklos tradicijas, kurios formuoja kūrybiškus, kultūringus, aplinką bei gamtą gerbiančius žmones.
Parengta pagal mokytojos Rasos Kairienės informaciją.

Aplinkos apsaugos skyrius
Vyriausioji specialistė Ona Motiejūnaitė