Ekologinio švietimo seminare pedagogams aptarti edukacinių erdvių kūrimo klausimai

Paskelbta 2016-09-30

Įgyvendinant Vilniaus miesto savivaldybės Ekologinio švietimo programos projektą „Vilniaus visuomenės ekologinės savimonės ugdymas tiriant aplinką“ Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Kraštotvarkos katedra rugsėjo mėn. 28 d. organizavo seminarą mokytojams „Gamtos gyvenimas rudenį“. Lektoriai: dr. O. Motiejūnaitė, dr. G. Palaitytė, dr. R. Kondratienė, I. Jančauskienė, A. Rokienė, T. Čižokas. Seminare dalyvavo per 30 pedagogų.
Lektoriai su pedagogais aptarė edukacinių erdvių švietimo įstaigų aplinkoje klausimus, kaip ir kokias medžiagas naudoti kuriant edukacines erdves, jų funkcionalumą, kraštovaizdžio ir edukacinės erdvės komponentų darną. Seminaro dalyviai lankėsi Lietuvos saugomų ir retų augalų kolekcijoje, aptarė kokius augalus tiktų auginti edukacinėse erdvėse (didžioji astrancija, miškinė mėta, paupinis jonpapartis, paprastasis sinavadas, meškinis česnakas, daugiametė blizgė ir kt.), susipažino su Lietuvos reliktiniu augalu – beržu keružiu. Norintys galėjo pasirinkti vaistinio kietagrūdžio sėklų. Įdomi buvo ir pažintis su aromatiniais augalais – uostėme juos (balzaminį skaistenį, vaistinį šalaviją, paprastąjį mėlesą, vadinamą perovskiją, įvairias mėtas ir kt.), o paskui buvo galima ir patikusių žolelių arbatos paskanauti.


Seminaro pabaigoje iš rudeniškai pageltusių medžių lapų kūrėme floristines kompozicijas. Organizatoriai apdovanojo seminaro dalyvius savo pačių išaugintais kalistemonais ir vilkdalgiais. Lai jie žaliuoja edukacinėse erdvėse!

Džiugu, kad pedagogai aktyviai įsijungė į seminaro veiklas. Tai pirmas seminarų ciklo užsiėmimas. Seminarai vyks spalio-lapkričio mėnesiais.

Aplinkos apsaugos poskyris