Ekologinio švietimo renginys Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje

Paskelbta 2016-10-03

2016 m. rugsėjo 14 d. VŠĮ “RV Agentūra” vadovė Vaida Griškevičienė projekto “Kita forma Vilniuje”, kuris dalinai finansuojamas iš Vilniaus miesto savivaldybės Ekologinio švietimo programos, veiklas organizavo Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje. Šis projektas orientuotas studentų auditorijai ir skatina savo aplinkoje rastas atliekas kūrybiškai panaudoti kuriant buityje pritaikomus daiktus. Susitikime buvo diskutuojama apie tai, kaip svarbu ir atsakinga yra rūšiuoti atliekas, jų neišmesti, o inovatyviai perdirbti.

Kartu su Vaida diskusijoje dalyvavo riedlenčių perdirbimo dirbtuvių „Commune DIY” įkūrėjas Simonas Sonkinas – aktyvus riedlenčių kultūros propaguotojas ir legendinis riedlentininkas. Prieš maždaug metus atidarytose jo dirbtuvėse senos riedlentės atgyja naujam gyvenimui, o iš visiškai sulūžusių Simono komanda sugeba pagaminti įvairiausių nuostabių dalykų, taip gimsta graviruoti pakabukai, aksesuarai automobiliams, telefonų dėklai ir net žaislai eglutėms puošti – tai tik maža dalis iš panaudotos riedlenčių medienos gaminamų daiktų. Kaip sako jis pats, šiandien iš riedlenčių galėtų pagaminti bet ką. Simo planuose numatyta išplėsti savo koncepciją iki pasaulinio lygio, o kol kas savo idėjomis bei darbais remia visą Lietuvos riedlenčių kultūrą.

Diskusijos pabaigoje Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai nuo spalio 1 dienos pakviesti iš naudotų medžiagų ir atliekų pagamintais kūriniais prisijungti prie projekto “Kita forma Studentas”.

Aplinkos apsaugos poskyris