Žolinių šventė Vilniaus lopšelyje-darželyje „Žilvinėlis“

Paskelbta 2017|08|30

Žolinė – augalų vešėjimo ir derliaus brandumo šventė, minima nuo senų senovės. Žmogaus gyvenimas sunkiai įsivaizduojamas be augalų. Žemė subrandina, aukštesniosios jėgos palaimina, žmogus savo triūsu išaugina derlių – tai kaip gi juo nepasidžiaugti! Krikščionys tuo pat metu švenčia švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventę. per Žolinę bažnyčioje šventinamos puokštės savo sandara simbolizuoja gyvenimo, pasaulio pilnatvę. Etnologė G. Kadžytė, cituodama tautosakos lobynus, sako: „Kas Žolinės dieną neturės žolynų puokštės, tam velnias į delną savo uodegą įbruks“.

Vienas šventės papročių – įvairių žalumynų rinkimas pievose, laukuose ir darželiuose. Iš šitų surinktų žolynų yra pinamos žolynėlių karūnos, gėlių apyrankės, komponuojamos puokštės.

Rugpjūčio 14 d.10.00 val. visi lopšelio-darželio „Žilvinėlis“ vaikai sugužėjo į žaliuojančią pievą – švęsti Žolinės šventę. Primenant ir įtvirtinant Žolinės papročius ir tradicijas darželio vyresnieji vaikai skynė žalumynus pynė karūnas, vainikus, ruošė puokštes parodai. Kiekviena grupė pristatė savo puokšteles, kurių įvairumas ir kūrybingumas nustebino darželio bendruomenę.

Bėgiodami po žydinčią pievą ir rinkdami augalus vaikai patyrė atradimo džiaugsmą, suteikusį jiems daug džiugių emocijų. Jie susipažino su augalų spalvomis ir kvapais, įvairove. Sugrįžę į grupes vaikai vaišinosi žolelių arbata. Tokia turininga ir prasminga diena vaikams padėjo įsijauti į lietuvių švenčių tradicijas, geriau suprasti gamtos gyvenimą, pramynė dar vieną takelį į nuostabų augalų pasaulį.
Organizuotas renginys yra lopšelio-darželio „Žilvinėlis“ bendruomenės vykdomo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos aplinkosauginio švietimo projekto „Vaikų ekologinis ugdymas tyrinėjant gamtą“ dalis. Renginio organizatorės Regina Avinienė ir Vida Lopetienė.

Lopšelio-darželio „Žilvinėlis“ informacija.
Aplinkos apsaugos poskyris