Lopšelio–darželio „Žilvinėlis“ vaikai gvildena augalų pasaulio paslaptis

Paskelbta 2017|09|22

Gamta – natūrali aplinka, skatinanti vaikų smalsumą, norą stebėti, tyrinėti ir atrasti. Vaikai čia gali kurti, fantazuoti, atskleisti save ir patirti daug teigiamų emocijų. Mokymo priemonėmis tampa įvairūs gamtos elementai. Lopšelio – darželio „Žilvinėlis“ aplinkoje auga ir auginama daug įvairių augalų, kuriuos vaikai mokosi pažinti. Būdami tarp augalų vaikai gali užuosti jų skleidžiamą kvapą, įvertinti lapų paviršiaus savitumus (šiurkštus, švelnus, dygus, slidus ir pan.), įsiklausyti į lapų šnaresį ir išgirsti jų kalbą, susilieti su gamta ir nurimti.

Rudenį stebima kaip pamažu gamta keičia savo žalią apdarą į spalvingą, raibuliuojantį geltonomis, raudonomis ir kitomis spalvomis. Kokie gi pokyčiai vyksta gamtoje, kokios savybės būdingos augalams? Apie tai geriausiai gali papasakoti gamtos žinovas. Rugsėjo 14 d. į svečius pas mažuosius gamtos mylėtojus atvyko gamtininkas, knygų autorius, televizijos laidų vedėjas Selemonas Paltanavičius, kuris vaikams papasakojo apie įvairius augalus, jų išskirtines savybes, atskleidė kai kurias augalų gyvenimo paslaptis. Labai svarbu suprasti ir įvertinti augalų naudą juk jie mus maitina, gydo, rengia, džiugina, šildo. Todėl mes juos turime mylėti ir saugoti. Svečias atkreipė dėmesį į vaistinguosius augalus, kuriuos reikia naudoti labai apdairiai, pasikonsultuoti su gydytoju. Vaikai skanavo putino uogas, paragavo šalavijo lapelių, atpažino skaniai kvepiančius čiobrelius. Gamtininkas supažindino su medžių augimu nuo sėklelės iki vaisiaus. Ypač vaikus sužavėjo parodyta Raudonoji knyga, kurioje surašyti reti bei nykstantys augalai. Vaikai buvo nustebę, kad tiek daug Lietuvoje augančių augalų reikia žmonių pagalbos, nes kitaip jie gali išnykti!


Grįžę į grupes vaikai dalijosi įspūdžiais, gurkšnojo mėtų, čiobrelių, ramunėlių arbatą.

Tėveliams buvo įteikti lankstinukai apie vaistinguosius augalus ir jų gydomąsias savybes.

Šis renginys organizuotas lopšelio–darželio „Žilvinėlis“ bendruomenės, įgyvendinančios Vilniaus miesto savivaldybės aplinkosauginio švietimo projektą „Vaikų ekologinis ugdymas tyrinėjant gamtą“.
Renginį organizavo ir informaciją apie jį pateikė Aldona Bortkevičienė, Nijolė Baranovska ir Nijolė Baronienė.

Aplinkos apsaugos poskyris