Vilniaus lopšelio–darželio „Pipiras“ bendruomenės sukurtose edukacinėse erdvėse jau verda gyvenimas!

Paskelbta 2017|09|21

Vilniaus lopšelio–darželio „Pipiras“ bendruomenė, įgyvendindama Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Gamtos atradimai – žaidžiu, kuriu ir sužinau!” savo teritorijoje sukūrė 11 edukacinių erdvių. Šių erdvių pristatymas ir veiklos jose pradžia įvyko rugsėjo 21 dieną. Diena buvo lietinga, todėl renginio pradžia vyko salėje. Visus renginio dalyvius pasveikino lopšelio–darželio „Pipiras“ direktorė ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos poskyrio ekologė Ona Motiejūnaitė. Ekologei vaikai vieningai teigė mylintys ir tausojantys gamtą, prisidedantys prie jos gerbūvio gerais darbais, mokosi geriau ją pažinti. Ekologė savo ruožtu pažadėjo jiems padėti kuo įdomiau tyrinėti ir pažinti savo aplinką.


Kiekvienos grupės vaikai dainomis ir šokiais pristatė sukurtas erdves, o jose ir obelų sodas, ir lazdynas bei gluosnis, kaštonų alėja, rasakila (jai skirta daina ypač garsiai skambėjo), daug kvapių, dažinių augalų, daržas su savo gėrybėmis, javų laukeliai, pojūčių sodas. Vaikus aplankė Šalna, kuri jau buvo pasiruošusi šerkšnu padengti visą lopšelio–darželio žaliąjį rūbą, bet čia atskubėjo rudens „babytės“ ir uždavė daugybę klausimų apie rudens gėrybes. Vaikai drąsiai atsakė į visus klausimus, puikiai įminė mįsles apie medžius.


Visi renginio dalyviai, nebijodami lietaus, išskubėjo į edukacines erdves. O čia jau veiklų įvairovė buvo didžiulė, žaidė, piešė, mokėsi grūdus nuo pelų atskirti, susipažino su medžiais ir jų savybėmis, kvapiaisiais ir vaistiniais augalais. Smagu ir per lietų, juk tokie užsiėmimai nėra dažni!


Atliktas puikus darbas, naujų atradimų ir patyrimų sukurtose edukacinėse erdvėse!

Nuotraukos Vilniaus lopšelio–darželio „Pipiras“ pedagogų

Aplinkos apsaugos poskyris