Vilniaus lopšelio–darželio „Justinukas” bendruomenė pristatė sukurtas žaliąsias edukacines aplinkas

Paskelbta 2017|10|02

Rugsėjo 28 d. Vilniaus lopšelyje–darželyje „Justinukas” vyko Vilniaus miesto savivaldybės administracijos finansuojamo visuomenės aplinkosauginio švietimo projekto „MAŽASIS GAMTININKAS PASAKŲ ŠALYJE“ pristatymo renginys, kurio metu darželio bendruomenė ir svečiai turėjo galimybę pamatyti, apžiūrėti, pramogauti bei veikti projekto eigoje įrengtose lauko erdvėse, kuriose daug žalumos, žydinčių gėlių, sudarytos sąlygos vaikams žaisti, stebėti, tyrinėti aplinką.


Dalyvavimu šventėje darželio bendruomenę džiugino projekto koordinatorė ir globėja Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir transporto departamento Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus Aplinkos apsaugos poskyrio ekologė Ona Motiejūnaitė, kuri džiaugėsi, kad šis projektas suteiks galimybę visiems lopšelio–darželio vaikams bei lankytojams tyrinėti ir analizuoti gyvosios ir negyvosios gamtos reiškinius, geriau pažinti mūsų žaliąjį miestą, pamilti ir saugoti jo gamtą.
Muzikinį koncertą, kurio metu buvo pristatytos visos gamtinės erdvės, atidarė „Kačiukų” grupės vaikai šokiu pagal dainą „Ruoškimės – pradėsim”, tuo tarpu „Boružiukų” grupės vaikai smagia daina pristatė „Paslaptingo žaliojo miško“, bei „Pelėdos ir žvirblio draugystės“ lauko erdves.

„Paslaptingo žaliojo miško“ erdvė skirta susipažinti su artimiausioje aplinkoje augančiais medžiais ir krūmais. Šioje erdvėje galima rasti informacinius stendus apie lopšelio–darželio teritorijoje augančius medžius ir krūmus.

„Pelėdos ir žvirblio draugystės“ gamtinėje erdvėje medžiuose įkelti inkilai atveria vaikams galimybę net pro grupės langus stėbėti ten gyvenančius paukščius. Pagamintuose informaciniuose – interaktyviuose stenduose galima susipažinti su paukščių gyvenimo būdu, o nuskaitant QR kodus pažinti paukščių balsus. Šią erdvę papuošė dekoratyviniai paukščiai: gandrai, pelėda, vanagas, varna, gervė.

Dar viena erdvė, kurią pristatė „Voveriukų” grupės vaikai su daina apie vabalą vadinasi „Svečiuose pas Boružėlę septyntaškę” , kur visi norintys gali susipažinti su kieme gyvenančiais vabzdžiais bei vabalais. Erdvėje gausu informacijos apie vabalus ir vabzdžius, įrengtas stalo žaidimas, Čia įrengti inkilėliai boružėlėms, surinkta daug priemonių, prietaisų skirtų stebėti ir tyrinėti vabzdžius ir jų gyvenimą.

Kartais pučiant vėjui, galima stebėti kaip gražiai linguoja gėlės – tartum šoktų, visai kaip “Zuikučių” grupės vaikai, kurie gražiu šokiu “Gėlių valsas” pristatė “Margaspalvių gėlių pievos” erdvę, kurioje galima grožėtis gėlynais, stebėti natūralią pievą, pavartyti hebariumus, vasarą iš žydinčių gėlių pinti vainikus, vaikščioti basomis, o pagavus įkvėpimui lauko dėžėse esančiomis priemonėmis išreikšti savo įspūdžius.

Specialios lauko dėžės edukacinėse erdvėse yra tikras lobis vaikams, čia jie randa sudėtas žaidimui ir gamtos tyrimams reikalingas priemones. Taip palengvinamas ir pedagogų darbas, nereikia kiekvieną kartą visų priemonių nešti iš grupės kambario į lauką ir atgal.

„Bitučių” grupės vaikai, šokdami nuotaikingą šokį, visus šventės dalyvius perkėlė į „Čipolino namų” erdvę, kurioje lysvėse auginamos daržovės, kurias sėja, sodina, augina, prižiūripatys vaikai, padedami pedagogų. Vaikai šioje erdvėje turi galimybę ne tik prižiūrėti daržoves, bet ir susipažinti su daržovių formomis, išvaizda, spalvomis, skoniu. Čia pat vaikai gali rasti jaunojo daržininko inventorių, herbariumų, įvairių žaidimų ir kitų edukacinių priemonių. Vaikų mėgiama pramoga „Bičių” avilys, kurios dėka susipažįstama su bitučių gyvenimu, sužinoma kaip gaunamas medus, kas yra korys, kokie augalai turi medaus ir daug kitų dalykų.

Visi renginio dalyviai, tiek maži, tiek dideli išbandė gamtines erdves – žaidė, piešė, vaikščiojo masažiniu pojūčiu taku, pagamintu iš įvairiausios gamtinės medžiagos, miklino rankos taiklumą, susipažino su augalais, paukščiais, vabzdžiais ir t.t. Ši veikla ypač daug džiaugsmo suteikė mažiesiems gamtininkams.

Didelį įspūdį vaikams paliko lauko mandala iš oranžinių daržovių.

Įgyvendinamo aplinkosauginio projekto dovana Vilniaus lopšeliui-darželiui „Justinukas” – šermukšnis, kuris buvo pasodintas lopšelio–darželio kieme. Projektas subūrė visą lopšelio-darželio bendruomenę kūrybiškai pažvelgti į įstaigos aplinką ir ją pritaikyti mažųjų vilniečių pažintiniams poreikiams tenkinti, jų aplinkos pažinimo ir saugojimo įgūdžiams formuoti.

Aukime kartu su gamta ir auginkime savo vaikams pažinimo džiaugsmą.

Parengta pagal Vilniaus lopšelio–darželio “Justinukas” pedagogų informaciją.

Aplinkos apsaugos poskyris