Pasaulinės vandens dienos renginys Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykloje

Paskelbta 2018|03|29

Kovo 26 dieną Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykloje vyko renginys „Vanduo. Vanduo? Vanduo!“, skirtas Pasaulinei Žemės dienai ir Pasaulinei vandens dienai. Tai buvo biologijos ir informatikos integruotas renginys. Renginį organizavo mokytojos Apolonija Visockytė, Giedrė Kmitienė ir Ingrida Maciejauskienė. Mokiniai iš anksto rengėsi šiai dienai – parengė pranešimus apie vandenį. Renginyje dalyvavo gimnazijos skyriaus vedėja Lina Bargailienė, geografijos ir istorijos mokytojos Jolita Bielinytė bei Aida Baliukevičienė. Mokytoja Apolonija Visockytė pristatė pranešimą apie vandens savybes, jų priklausomybę nuo aplinkos sąlygų. Ypač visus sudomino informacija apie muzikos poveikį snaigių formai.


Dalyvius pasveikino Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ekologė dr. Ona Motiejūnaitė, kuri supažindino su Žemės, Lietuvos ir Vilniaus vandens telkiniais, jų vandens kokybe, problemomis. Pranešėja akcentavo gėlo vandens trūkumą pasaulyje, nes dėl vandens trūkumo ar prastos kokybės plinta užkrečiamosios ligos. Uždavė ir klausimų auditorijai, o atsakiusius apdovanojo medžiaginiais maišeliais ir paskatino visus atsisakyti polietileno maišelių, kurie kenkia gamtai. Mokiniai savo pranešimuose kalbėjo apie Lietuvos ežerus ir upes, jų vandens kokybę.

Pabaigoje visi mokiniai susiskirstė į grupes ir dalyvavo viktorinoje. Viktorina organizuota naudojant informacines technologijas, todėl pravertė išmanieji telefonai.

Prasmingas renginys, kuriame nuskambėjusi informacija privertė susimąstyti – gamta mūsų šalį apdovanojo didžiuliu turtu – vandens turime pakankamai, bet ne visada vertiname šią brangią gamtos dovaną, būtina jį atsakingai ir taupiai vartoti.

Aplinkos apsaugos poskyris
Ekologinio švietimo klausimais prašome kreiptis į ekologę Oną Motiejūnaitę: Ona.Motiejunaite@vilnius.lt