Nacionaliniame gamtamoksliniame mokinių konkurse – kūrybinis požiūris į vandenį

Paskelbta 2018|03|26

Kovo 22 – oji – Pasaulinė vandens diena. Šią dieną kalbama apie vandens reikšmę, vandens telkinių būklę, aptariami būdai vandens kokybei gerinti.

Vilniaus statybininkų rengimo centro Fabijoniškių skyriaus moksleiviai ir pedagogai jau antrą kartą pakvietė Lietuvos profesinio rengimo centrų moksleivius į Nacionalinį gamtamokslinį mokinių konkursą. Šiais metais konkurso tema – vanduo. Pasaulinę vandens dieną mokykloje susitiko 6 mokyklų moksleivių komandos:
Alytaus profesinio rengimo centro,
Panevėžio profesinio rengimo centro,
Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos,
Švenčionių profesinio rengimo centro,
Vilniaus statybininkų rengimo centro Viršuliškių skyriaus,
Vilniaus statybininkų rengimo centro Fabijoniškių skyriaus.


Ekspertų komisiją sudarė pedagogai – mokyklų, dalyvaujančių konkurse, atstovai. Komisijos pirmininkė – Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ekologė dr. Ona Motiejūnaitė.
Konkurso dalyvius pasveikino direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daina Kiršanskienė, meninę kompoziciją pristatė Vilniaus „Ateities“ mokyklos mokinės.
Moksleiviai į konkursą atvyko jau paruošę komandų pristatymus. Kiekviena komanda turėjo surasti savo mokyklos aplinkoje vandens telkinį ir jį išradingai pristatyti konkurse. Visos komandos įdomiai pasakojo apie vandens telkinius, pateikė istorijos, geografijos, biologijos faktų. Kai kurie moksleiviai patyrė atradimo džiaugsmą. Pavyzdžiui, Vilniaus statybininkų rengimo centro Fabijoniškių skyriaus moksleiviai surado Kedrono upelio ištakas, praėjo upelio vaga ir rado vietą kur jis įteką į Nerį. Tai jiems patiems buvo nauja, daug sužinojo apie mokyklos aplinką. Kiti moksleiviai pasakojo apie Gulbinės ornitologinį draustinį ir vandens paukščius, Sarių ežerą, Panevėžio senvagę, Gaujos upę ir jos slėnio gamtos turtus, Buivydiškių tvenkinius ir dvaro istoriją.
Konkursas vyko 6 etapais. Kiekviename etape teko atlikti skirtingas užduotis – įminti mįsles, įvardinti vandens valymo, vandens būklės kitimo procesus, teko ir skaičiuoti, spręsti situacijas ir vaidinti. Kūrybingi moksleiviai užduotis atliko gerai, komandų surinkti balai skyrėsi labai nedaug.

Mokinių parengtuose stenduose išradingai ir vaizdžiai pateikta informacija apie vandenį.


Konkursas yra konkursas. Net dvi komandos surinko vienodą aukščiausią balų skaičių. Komisija nusprendė, kad taip ir bus – skyrė dvi pirmas vietas ir vieną antrą.
Nugalėtojais tapo: Alytaus profesinio rengimo centro ir Vilniaus statybininkų rengimo centro Fabijoniškių skyriaus moksleiviai. Antra vieta atiteko Panevėžio profesinio rengimo centro moksleiviams.
Prasmingas aplinkosauginis renginys subūrė įvairių mokyklų moksleivius ir pedagogus bendrai veiklai. Visi susipažino ir nuoširdžiai bendravo, dalijosi įspūdžiais. Pedagogams buvo puiki proga susitikti ir pasidalinti gerąja darbo patirtimi. Visi dalyviai išreiškė norą, kad tokie renginiai taptų tradicija.

Pažvelk į vandens lašą ir tu pamatysi visą pasaulį (Romėnų liaudies išmintis)

Aplinkos apsaugos poskyris