Moksleivių tiriamųjų darbų konkursas „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ moksleivius sukvietė jau 20-ąjį kartą!

Paskelbta 2018|03|01


2018 metų vasario 24 dieną Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre susirinko jaunieji aplinkos tyrėjai – 3–8 klasių mokiniai. Čia įvyko 20-asis moksleivių tiriamųjų darbų konkursas „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“. Konkurso iniciatorės – Irena Stankevičienė ir dr. Laimutė Salickaitė-Bunikienė. Jos stebėjosi kaip greit tie 20 metų prabėgo, džiaugėsi, kad tiek daug mokinių praėjo šią jaunojo tyrėjo mokyklą – konkursą. Kai kurie buvę konkurso dalyviai dabar darbuojasi ekspertų komisijos gretose, o kiti pagal galimybes prisideda prie konkurso organizacinių darbų.

Šiais metais konkursui pristatyta 50 tiriamųjų darbų. Moksleiviai atvyko iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Panevėžio, Palangos, Šilalės, Varėnos ir Anykščių, Klaipėdos ir Švenčionių, Kėdainių ir Vilniaus rajonų.
Mokiniai tyrinėjo mikroorganizmų, augalų ir gyvūnų savybes bei paplitimą, vandens telkinių, oro kokybę ir net kitas planetas, gamino dažus, bioklijus, konstravo įvairius modelius. Džiugina mokinių kūrybiškumas, žingeidumas, gebėjimas argumentuotai pristatyti savo tiriamuosius darbus. Konkursui pristatyti stendiniai pranešimai informatyvūs, puikiai apipavidalinti. Svarus indėlis į šį darbą yra pedagogų, kurie neskaičiuodami savo darbo valandų žingeidiems mokiniams padeda patirti atradimo džiaugsmą, ugdytis aplinkos tyrimo įgūdžius.

7 klasės mokinių konkursinius darbus vertino ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos poskyrio ekologė dr. Ona Motiejūnaitė, kuri yra parengusi ne vieną metodinę priemonę, skirtą mokinių gamtotyrai, skatinančią „mokytis gamtoje ir iš gamtos“. Ji džiaugėsi moksleiviais, gvildenančiais kosmoso ir mūsų Žemės paslaptis, gebančiais argumentuotai pristatyti savo tyrimus ir turinčiais prasmingų planų ateičiai.

Vilniečių mokinių aplinkotyriniai darbai labai įvairūs: jie tyrinėjo sulčių savybes, augalų ir gyvūnų ypatumus, tiltų konstrukcijas, katapultos gamybos ir taiklumo subtilybes, fotoaparato ir elektros variklio veikimo principus, ieškojo būdų kaip pasigaminti Da Vinčio laikų dažus, bioklijus, gauti energiją iš niekur. Gausiausiai konkurse dalyvavo VšĮ progimnazijos „Magis“ mokiniai. Darbus pristatė jaunieji tyrėjai iš Vilniaus Tuskulėnų gimnazijos, Vilniaus progimnazijų: Vilniaus Šv. Kristoforo, Vilniaus Petro Vileišio, Vilniaus Emilijos Pliaterytės, Vilniaus Balsių progimnazijos.

Konkursas yra konkursas, ne visiems mokinimas pavyko tapti laureatais, tačiau jau dalyvavimas konkurse yra svarus tiriamojo darbo įvertinimas, visi dalyviai turėjo galimybę pasidalinti savo patirtimi ir išklausyti kitų, visi konkurso dalyviai, mokiniai ir pedagogai, buvo apdovanoti. Tad naujų atradimų!

Daugiau apie konkursą: https://www.lmnsc.lt/mano_zvilgsnis_i_supanti_pasauli/

„Dauguma mokytojų švaisto savo laiką klausdami klausimų, kurių tikslas – rasti tai, ko vaikas nežino. Tikrasis menas yra rasti, ką jis žino ir ką dar gali sužinoti.“ A. Einšteinas.

Aplinkos apsaugos poskyris