Jaunųjų vilniečių piešiniai ir dainos Gamtai Pasaulinės aplinkos apsaugos dienos proga

Paskelbta 2017|06|14

Birželio 6 dieną Vilniaus mokytojų namuose skambėjo vaikų juokas – čia su savo auklėtojomis ir tėveliais atvyko lopšelių – darželių ugdytiniai kartu paminėti Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną. Juos pasveikino Vilniaus mokytojų namų direktorė Zita Žepnickienė, kuri atkreipė dėmesį į vandens taupymo svarbą ir paragino visus tausoti šį brangų mums turtą. Renginio dalyvius sveikino Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos poskyrio ekologė dr. Ona Motiejūnaitė, kuri su vaikais aptarė Vilniaus miesto gamtinės aplinkos įvairovę: turime upių ir ežerų, turime miškų ir pievų, mūsų mieste gyvena daug ir įvairių gyvūnų, tad išsaugokime šiuos gamtos turtus ir ateities kartoms.
Pasaulinės aplinkos apsaugos renginius vaikams organizavo Vilniaus mokytojų namai, įgyvendindami Vilniaus miesto savivaldybės ekologinio švietimo projektą „Tu gali tai pakeisti! Pradėk nuo savęs!“. Pasaulinės aplinkos apsaugos renginių ciklą inicijavo ir finansiškai rėmė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos poskyris. Sujungti žmones su gamta – tokia šiemetinė Jungtinių Tautų pasirinkta Pasaulinės aplinkos dienos tema. Renginyje dalyvavo Vilniaus lopšelių – darželių „Saulėgrąža“ ir „Strazdelis“ ugdytiniai, S. Daukanto progimnazijos moksleiviai, jų pedagogai, tėveliai ir bičiuliai.


Pažiūrėjus filmą ‚‚Saulė ir Vėjas“ vyko diskusija kaip taupyti vandenį valant dantis ir atliekant kitus buities darbus, kaip rūšiuoti atliekas ir kodėl tai būtina daryti . Išsiaiškinus kokia svarbi mums yra aplinka, kad kiekvienas turime būti draugiškas aplinkai, o tai vienu balsu patvirtino renginio dalyviai, visi savo mintis perteikė piešiniuose. Buvo piešiama pieštukais, kreidelėmis ir augaliniais dažais, kas itin patiko jauniesiems dailininkams. Linkėjimai gamtai susiliejo į daugiau kaip 6 metrų piešinį, kuris papuošė St. Moniuškos skverą ir taip ragino visus žmones būti draugiškais aplinkai.

Daug džiaugsmo vaikams suteikė renginio svečiai Kakė Makė ir Netvarkos Nykštukas, kurie taip pat myli gamtą, ją saugo ir yra draugiški aplinkai. Visi kartu mankštinosi, šoko, aptarė kaip galima prisidėti prie aplinkos apsaugos, siuntė linkėjimus Gamtai.


Šv. Kotrynos bažnyčioje aidėjo koncerto „Pasveikinimas gamtai“ muzikiniai garsai. Dainas gamtai skyrė Vilniaus lopšelių – darželių „Saulėgrąža“ ( direktorė Rasa Vaitekėnienė) ir „Strazdelis“ (meninio ugdymo mokytoja Virginija Pilinkienė) auklėtiniai. Nuostabiai po bažnyčios skliautais skambėjo žodžiai apie gamtos grožį, meilę gamtai.
Jaunieji gamtos mylėtojai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis, o Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos poskyrio specialistai visiems vaikams įteikė knygeles su aplinkosauginėmis kūrybinėmis užduotimis.


Lai kiekviena metų diena būna aplinkos apsaugos diena ir pasaulis bus geresnis!

Aplinkos apsaugos poskyris